EUROOPTIK - Úvodná stránka
ÚVOD PRODUKTY SLUŽBY FOTOGALÉRIA ČLÁNKY KONTAKT

 

Články

Šport a okuliare

ŠPORT A OKULIARE

Športové aktivity na nás kladú určité požiadavky, ktoré by mali spĺňať športové okuliare. Pri športe chceme bezproblémovo vidieť v každej situácii a chceme mať zrak chránený pred prípadným poranením.
Tréner očí

TRÉNER OČÍ

V prípade používania okuliarov na čítanie, skúste prečítať niekoľko slov bez Vašich okuliarov. To isté zopakujte s použitím očného trénera.
Okuliare pre vodičov

OKULIARE PRE VODIČOV

V dnešnej dobe sa mnohí z nás ocitajú za volantom a to buď ako profesionálni vodiči alebo ako vodiči osobných vozidiel, na ktorých pôsobí mnoho faktorov.
Makulárna degenerácia

MAKULÁRNA DEGENERÁCIA

Zhoršenie zraku, rozmazaná škvrna v mieste kam sa práve pozeráte, zvlnené videnie, zaoblené priamky a písmená vám pripadajú poprehýbané – to všetko sú príznaky Vekom podmienenej degenerácie makuly (VPDM).
Stavba a funkcia ľudského oka

STAVBA A FUNKCIA ĽUDSKÉHO OKA

Oko ako zrakový analyzátor je z praktického hľadiska najdôležitejším ľudským zmyslom. Získavame ním väčšinu informácií. Vidieť znamená vnímať okolitý svet. Stratou alebo poškodením zraku si človek uvedomuje jeho dôležitosť..
Optické klamy

OPTICKÉ KLAMY

Veríte svojim očiam? Neverte. Nie všetko, čo vidíme je v skutočnosti také ako sa nám snaží nahovoriť náš mozog. Vyskúšajte niekoľko optických klamov a presvedčíte sa.